• 12
 • 14
 • 13

Добредојдовте на нашата продавница!

S henzhen TFD индустриски копродукции, Ltd  е производство на компанијата, специјализирана за развој и истражување и маркетинг на услуги на воздухопловна воздухот производи за контрола на вибрации. На производи, како и напредна технологија се широко се користи во комерцијални, патнички автомобили и индустриски области.

 • за-banner-1 (1)
 • за-banner-1

Нови пристигнувања

УСЛУГИ

 • ONE STOP интегрирани услуги

  ONE STOP интегрирани услуги

  Ние работиме на додавање на вредност на клиентите, од друга страна.
 • бескомпромисен квалитет

  бескомпромисен квалитет

  Веруваме дека квалитетот е сè. Тоа е единствениот најважен фактор во сите наши одлуки, од кои извори ги купуваме, за тоа како ние ги достави до вас.
 • За време на испорака е поголема!

  За време на испорака е поголема!

  За време на испорака е секогаш главна грижа во нашата side.We работа со повеќе професионални логистички агенти, и нашите вработени се 24-часа гледајќи на постапката.
 • технологија

  технологија

  Ние нудиме најдобрите техничка поддршка и нашите производи имаат положено строги технички преглед.

ПРИМЕНА

Dec-20-2018

The principle of car air damping

Air damper is the air suspension. The principle is to use the rigidity of the closed air in the air spring to be compressed, that is, as the air spring is continuously compressed, its stiffness gra...
Dec-18-2018

Detailed explanation of the advantages of air spring

The air spring is filled with compressed air in a sealed container, and its elasticity is achieved by the compressibility of the gas. The air spring has ideal nonlinear elastic characteristics. Aft...
WhatsApp Online Chat !